ЛИСТ ПРО СПРОЩЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОТРИМАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Війна, розпочата підступно в 21 ст. посеред Європи, є жорсткою реальністю, з якою стикнулась Україна 24 лютого 2022 року.
Мільйони людей вимушені були покинути свої домівки, багато з яких зруйновано вщент, потребувати самого елементарного – їжі, води, одягу… Це здається жахіттям, що охопило кожного Українця. Проте, попри страхи та тривогу знайшлося багато тих, хто простягає руку допомоги, як в Україні, так і за її межами: Благодійні Фонди та Організації, волонтери та просто небайдужі ЛЮДИ.
Однак, чимало з таких рятівників сьогодні стикнулися з недосконалістю правової бази та неможливістю подачі і надання необхідних звітів про отримання та розподіл допомоги через багато чинників, основними з яких є:
відсутність документів в осіб, які потребують допомоги;
неможливість ідентифікації осіб внаслідок втрати чи пошкодження документів;
відсутність можливості виготовлення копій відповідних документів про розподіл та постачання гуманітарної допомоги (копії актів приймання-передавання, накладних тощо).
Враховуючи викладене, БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ «ЛЮДИНА» було направлено звернення до Міністра соціальної політики України з ініціативою внесення змін до відповідної нормативно-правової бази, що регулює питання отримання та надання гуманітарної допомоги, а також звітування за неї, в напрямку спрощення процедури останніх.