Відбувся семінар-тренінг

22 грудня 2023 року в рамках проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU2.0, що реалізується Благодійний фонд Людина / Charity fund Human за підтримки Міністерство освіти і науки України та виконується за технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), відбувся семінар-тренінг “ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ “МОНТАЖНИК ВІКОННИХ ТА ДВЕРНИХ КОНСТРУКЦІЙ”.
Захід було розпочато зі вступних слів та привітань учасників.
Пан Ігор ЛЕПЬОШКІН, радник проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», підкреслив важливість та необхідність проєкту, що реалізується. Крім цього, було наголошено на необхідності поєднання освітньої складової та її практичного впровадження. Зауважено, що завданням проєкту є відновлення закладів освіти, особливо тих, що постраждали від військової агресії.
Представник Благодійного Фонду «ЛЮДИНА» пан Андрій ІЗОВІТА наголосив на важливості проведення таких додаткових заходів в рамках проєкту як вказаний семінар-тренінг, оскільки його метою є підвищення кваліфікації та рівня знань в заявленій сфері.
Перший доповідач – пан Юрій БУТКАЛЮК, Товариство з обмеженою відповідальністю “Века Україна” мав доповідь на тему: “Сучасні технології монтажу віконних та дверних конструкцій із використанням матеріалів компанії ВЕКА.
Було розкрито специфіку проведення монтажних робіт, починаючи від визначення особливостей точок кріплення з урахуванням зовнішніх факторів, опору теплопередачі тощо, та закінчуючи показниками самих монтажних конструкцій такими як водонепроникність, вітропроникність, звукоізоляція (з поділом на відповідні класи).
Окрему увагу в ході тренінгу було приділено питанням ізоляції та герметизації, а також надано практичні схеми проведення таких робіт. Окремої уваги заслуговує акцентування доповідачем уваги на практичних помилках та казусах, що трапляються під час процесу монтажу світлопрозорих конструкцій.
Після презентації було проведено Q&A сесію, під час якої слухачі мали змогу поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом.
Наступний доповідач – пан Олександр ПОНОМАРЧУК, представник REHAU, енергоексперт представив доповідь на тему: “Монтаж світлопрозорих конструкцій. Вимоги нормативних документів. Монтажні матеріали REHAU”. Доповідач зазначив фактори, які впливають на успішність монтажу, а саме: позицію вікна, вологість, регулярну вентиляцію, температуру на вікні та тип опалення. Крім цього, було визначено технологічні особливості монтажу, а також супутні питання, що також впливають на якість встановлених віконних конструкцій.
Питання кріплень, монтажних стрічок та матеріалів, які використовуються для монтажу віконних конструкцій, відео матеріали щодо обмазочних ізоляцій та безліч інших технічних моментів було обговорено з представником ТОВ “REHAU” під час Q&A сесії та обміну досвідом.
Пані Катерина МІРОШНІЧЕНКО, голова Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, експертка проєкту ENEFEDU 2.0., мала доповідь щодо застосування інноваційних методів та підходів при організації освітнього процесу за програмами короткострокового навчання.
Детальніше про проєкт: