ТРЕНІНГ 7. ПЕРЕДОВІ СИСТЕМИ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

16 листопада 2023 року в рамках проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU2.0, що здійснюється Благодійний фонд Людина / Charity fund Human за підтримки Міністерство освіти і науки України та технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), відбувся тренінг на тему: ПЕРЕДОВІ СИСТЕМИ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД.
Доповідач – Євген Терентьєв, представник компанії “Хенкель Баутехнік. Україна”
Тренінг присвячено питанням Фасадної ізоляції Ceresit – ефективному та надійному рішенню застосування енергоефективних технологій для утеплення фасадів будівель та споруд. Зазначені матеріали та технології виробляються за Європейськими стандартами та технічними умовами.
Національна нормативна база застосування вказаних методів утеплення та теплоізоляції представлена ДБН В.26-33: 2018 від 1 грудня 2018 року «Конструкції зовнішніх стін з фасадною термоізоляцією. Вимоги до проєктування».
Питання фасадної теплоізоляції були висвітлені за допомогою ДСТУ Б.В.2.6-34:2008 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Класифікація і загальні технічні вимоги», що визначає класифікацію фасадної теплоізоляції за конструктивними ознаками. Також було приділено увагу системі фасадної теплоізоляції Ceresit із застосуванням мінераловатних плит, а також процедурі утеплення за допомогою матеріалів Ceresit.
Обговорено зміст ДСТУ – Н Б.В.2.6 – 212:2016 «Настанова з виконання робіт із застосуванням сухих будівельних сумішей» щодо особливостей застосування штукатурних сумішей та штукатурного покриття. Визначені основні різновиди декоративних штукатурних сумішей Ceresit та їх відмінності:
полімерцементних;
силіконових;
акрилових;
силікон-акрилових мозаїчних;
силікон-силікатних.
Наступним пунктом обговорення під час тренінгу було питання фасадних та інтер’єрних фарб, а також обставин, на які слід звертати увагу під час їх вибору. Окреслено технічні переваги фарб Ceresit, зокрема, стійкість до ультрафіолету та гідрофобність на практичних прикладах.
Окрему увагу було приділено питанням державного архітектурно-будівельного контролю як сукупності заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проєктувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Особливості здійснення такого контролю визначено Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 2011 року.
Після презентації відбулася Q&A сесія, під час якої слухачі змогли поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом.
Детальніше про проєкт: