ЗНАЙОМСТВО З УЧАСНИКАМИ ПРОЄКТУ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТРИВАЄ

Державний навчальний заклад Вище професійне училище №1 м. Рівне (ВПУ №1 м. Рівне) є учасником проєкту з енергоефективності № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» (ENEFEDU 2.0) #GIZ_ENEFEDU2.0, який виконується Благодійною організацією «Благодійний фонд “Людина” у співпраці з Міністерством Міністерство освіти і науки України за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», який виконується GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) Energy Efficiency and Climate Projects за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.
Вище професійне училище №1 м. Рівне розпочало роботу 20 серпня 1944 року, як ремісниче училище з підготовки робітничих кадрів для будівельних організацій міста Рівне та області. У 1974 році було реорганізовано в середнє професійно-технічне училище, а у 1990 році у Вище професійне училище (наказ Міністерства народної освіти Української РСР від 16.07.90 №158).
На базі училища функціонує чотири навчально-практичні центри: за матеріалами і технологіями фірми „Кнауф”, за матеріалами і технологіями ТМ „Sniezka”, за професією „Верстаник деревообробних верстатівˮ та „Сучасні висотні роботи в будівництвіˮ.
Заклад освіти має право на проведення освітньої діяльності, пов’язаної з наданням повної загальної середньої освіти, первинної професійної підготовки за 15 професіями, курсової підготовки за 13 професіями за такими напрямками економічної діяльності: будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи, деревообробне виробництво, загальні професії для всіх галузей економіки. Також заклад здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія, галузі знань 19 Архітектура та будівництво.
В рамках Програми EU4Skills, GIZ у 2022 році отримано обладнання та створено Інтерактивну мультимедійну лабораторію.
У 2022-2023 н.р. в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» 25 осіб, що навчалися за професією «Монтажник систем утеплення будівель», додатково опанували енергоефективні компетентності, 2 педагогічні працівників пройшли відповідні тренінги. Основними результатами стали оновлення змісту освіти, матеріально-технічної бази та навчально-методичного забезпечення, підвищення кваліфікації персоналу, отримано наступну підтримку від проєкту: матеріали фірми Ceresit для навчальних цілей; навчальний стенд «Послідовність виконання операцій з утеплення фасаду»; навчальні посібники «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», «Система фасадної теплоізоляції зовнішніх стін будинків і споруд Ceresit» та «Монтажник віконних та дверних конструкцій».
Основною метою участі в проєкті #GIZ_ENEFEDU2.0 є оновлення навчальних курсів і отримання матеріалів для набуття здобувачами освіти навчального закладу компетенцій у сфері енергоефективності, а також проведення термомодернізації фасадів будівель закладу освіти.
Детальніше про проєкт:
На зображенні може бути: текст