ЗНАЙОМСТВО ІЗ ЗАКЛАДАМИ П(ПТ)О, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬ УЧАСТЬ В ПРОЄКТІ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сновське вище професійне училище лісового господарства» – є одним з учасників проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU, що реалізує Благодійна організація «Благодійний фонд «Людина» за підтримки Міністерство освіти і науки України та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ),
Відповідно до рішення Київського міжобласного управління профтехосвіти в 1967 році на базі будівельного тресту «Чернігівсільбуд» відкрито Професійно-технічне училище № 7, яке згідно із рішенням Чернігівського обласного управління профтехосвіти реорганізовано та перейменовано на Середнє професійно-технічне училище № 7.
Після тривалого процесу реорганізації та згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 09.12.2016 «Про зміну назви Державного професійно-технічного навчального закладу «Щорське вище професійне училище лісового господарства» назва Державного професійно-технічного навчального закладу «Щорське вище професійне училище лісового господарства» змінена та йому встановлено повне найменування: ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СНОВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА».
ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СНОВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА» є правонаступником прав і обов’язків Державного професійно-технічного навчального закладу «Щорське вище професійне училище лісового господарства».
Основні напрямки підготовки:
будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи;
лісозаготівельні і лісогосподарські роботи;
деревообробна промисловість;
сільське господарство і ландшафтний дизайн;
громадське харчування і харчова промисловість.
У 2022-2023 н.р. у рамках проекту співпраці з GIZ, училищем було обрано два напрямки підготовки відповідно до запропонованих навчальних програм, які входять до переліку: «Передові системи термомодернізації будівель і споруд. Монтажник віконних та дверних конструкцій». Ця підготовка проводиться на базі професій: «штукатур, лицювальник-плиточник, маляр», «столяр, верстатник деревообробних верстатів».
Підписано меморандум про співпрацю, проведено підвищення кваліфікації 5 педпрацівників, 34 здобувачі освіти успішно опанували курс енергоефективних компетенцій та отримали відповідні сертифікати. У рамках проекту спільно з компанією “Хенкель. Баутехнік. Україна”, заклад отримав допомогу матеріалами для забезпечення практичної підготовки здобувачів професійних кваліфікацій за навчальною програмою “Передові системи термомодернізації будівель і споруд”. (профіль, клей, грунтівка, сітка, фарба, штукатурка тощо), та використав їх для утеплення фасаду училища при виконанні практичних робіт.
Внесено зміни до навчальних планів і програм, відповідно більше 200 здобувачів освіти планується пройти підвищення кваліфікації за цими напрямками у 2023-2024 н.р. Також заплановано організація навчання здобувачів освіти за напрямками: «Ізолювальник з термоізоляції, Спеціаліст з монтажу пласких покрівель».
Метою участі училища в проєкті #GIZ_ENEFEDU 2.0 є термомодернізація будівлі майстерень навчального закладу шляхом заміни існуючих вікон на енергозберігаючі. Крім цього, участь дозволить провести роботи з термомодернізації закладу освіти, скоротити видатки на енергоресурси, підвищити енергоефективність будівлі, зробить перебування усіх учасників освітнього процесу в приміщеннях навчальних майстерень більш комфортним, та сприятиме формуванню у здобувачів освіти свідомого ставлення до екологічних проблем суспільства і раціонального використання енергетичних ресурсів держави.
На зображенні може бути: текст