ЗАВЕРШУЄМО ЗНАЙОМСТВО ІЗ ЗАКЛАДАМИ П(ПТ)О – УЧАСНИКАМИ ПРОЄКТУ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл. – учасник проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU 2.0, що реалізується Благодійною організацією “Благодійний фонд «Людина” за підтримки Міністерство освіти і науки України та технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» створено шляхом зміни типу ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» на Центр у 2013 році у зв’язку з метою більш якісного забезпечення потреб громадян у професійній (професійно-технічній) освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями та кваліфікацією, необхідними для продуктивної діяльності. У ході оптимізації мережі професійно-технічних закладів Хмельниччини до Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» приєднано ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське вище професійне училище», Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей (Наказ Міністерства освіти і науки Україні від 26.06.2015р. №679).
Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» є освітнім закладом І рівня акредитації та третього атестаційного рівня, що здійснює ступеневу інтегровану підготовку кваліфікованих робітників, їх перепідготовку і підвищення кваліфікації, перепідготовку незайнятого населення. Проєктна потужність закладу освіти – 800 учнівських місць.
На базі Центру функціонуює навчально-практичний центр монтажників санітарно-технічних систем та устаткування.
У закладі освіти ліцензовано 34 професії, з них 28 – інтегровані.
Підготовка кваліфікованих робітників проводиться за такими напрямами економічної діяльності: загальні для всіх галузей економіки, будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи, автомобільний транспорт, громадське харчування, сфера побутового та ресторанного обслуговування, легка промисловість, сільське господарство.
З 2021 року Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл. бере участь у проєкті «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» за чотирма навчальними курсами «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», «Монтажник віконних та дверних конструкцій», «Ізолювальник з термоізоляції», «Монтажник пласких покрівель».
Перевагами навчального закладу є: багатопрофільність, широкий спектр освітніх програм, що відповідають попиту на ринках праці; задоволення потреб міста у підготовці фахівців різного профілю; налагоджена співпраця із бізнес-структурами, підприємцями; тісна співпраця з органами місцевого самоврядування; відповідний рівень матеріально-технічної бази для здійснення навчально-виробничої діяльності.
Основним завданням Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» м. Кам’янець-Подільський є забезпечення якості та конкурентоспроможності професійної (професійно-технічної) освіти, що відповідає міжнародним стандартам якості.