ЩЕ ОДИН ЗАКЛАД П(ПТ)О – УЧАСНИК ПРОЄКТУ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Вище професійне училище № 22 м. Сарни – учасник проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU 2.0, що реалізується Благодійною організацією “Благодійний фонд «Людина” за підтримки Міністерство освіти і науки України та технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Заклад освіти заснований Львівським міжобласним управлінням професійної освіти (Наказ № 65 від 28.02.1961) для підготовки робітничих кадрів для організацій Міністерства меліорації України .
З 1971 року училище здійснює підготовку робітничих кадрів для будівництва. На підставі Наказу Рівненського обласного управління професійно-технічної освіти № 205 від 24.07.1984 Сарненське СПТУ № 2 було реорганізоване у СПТУ № 22. Навчальний заклад один з перших в області реорганізований у Вище професійне училище № 22 м. Сарни (Наказ Міністерства освіти України від 22.04.1992 за № 74 ).
Училище здійснює ступеневу інтегровану підготовку кваліфікованих робітників, їх перепідготовку і підвищення кваліфікації, перепідготовку незайнятого населення. На сьогодні ВПУ № 22 м. Сарни – сучасний освітній заклад І рівня акредитації, ІІІ атестаційного рівня. Проєктна потужність закладу освіти – 1200 учнівських місць.
На базі училища функціонують п’ять навчально-практичних центри:
Регіональний навчально-практичний будівельний центр за технологіями та матеріалами компанії «Хенкель Баутехнік» (Україна) ;
Регіональний навчально-практичний будівельний центр
за технологіями компанії «КНАУФ»;
Міжрегіональний навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування;
Навчально-практичний центр сучасних деревообробних технологій;
Навчально-практичний центр технологій на автомобільному транспорті «Північ».
У закладі освіти ліцензовано 27 професій, з них 20 інтегровані.
Підготовка кваліфікованих робітників проводиться за такими напрямами економічної діяльності: загальні для всіх галузей економіки, будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи, деревообробне виробництво, автомобільний транспорт, громадське харчування, сфера обслуговування, сільське господарство.
Також заклад здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «Автомобільний транспорт» та «Будівництво та цивільна інженерія».
З 2021 року Вище професійне училище № 22 м. Сарни бере участь у проєкті «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» за трьома навчальними курсами «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», «Монтажник віконних та дверних конструкцій», «Ізолювальник з термоізоляції».
Перевагами навчального закладу є: багатопрофільність, орієнтованість на широкий спектр потреб роботодавців; модернізована матеріально-технічна база для здійснення навчально-виробничої діяльності; ефективна реалізація державно-приватного партнерства через створення навчально-практичних центрів.
Основним завданням Вищого професійного училища № 22 м. Сарни є ефективне застосування інноваційних освітніх методик у формуванні професійної компетентності кваліфікованих робітників будівельного профілю.