ПРОДОВЖУЄМО ЗНАЙОМСТВО ІЗ ЗАКЛАДАМИ-УЧАСНИКАМИ ПРОЄКТУ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» є учасником проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU 2.0, що реалізується Благодійною організацією “Благодійний фонд «Людина” за підтримки Міністерство освіти і науки України та технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
У вересні 1973 року відкрито міське професійне училище № 16. У 1974 році відбувся перший випуск учнів. Дипломи про здобуття фаху малярів отримали 39 випускників.
Заклад стає кузнею робітничих кадрів, які потребували підприємства бо місто росло, розширювалося – зводилися висотні будівлі. Здійснюється підготовка робітників за 12 будівельними професіями: монтажники, слюсарі-сантехніки, маляри, штукатури, лицювальники-плиточники, муляри, столяри, арматурники-електрозварники, монтажники сталевих та залізобетонних конструкцій.
Училище результативно співпрацює з базовим підприємством будівельно-монтажним трестом «Сумхіммаш» комбінату «Сумпромбуд», забезпечуючи їх кваліфікованими спеціалістами. Учні проходили виробничу практику у виробничих бригадах, удосконалювали практичні вміння, а випускники отримували робочі місця і кімнати у гуртожитках будівельних організацій. Престижність навчання в закладі зростає. В 1985 році тут навчається майже тисяча учнів за будівельними професіями.
Нестабільні і складні 90 роки ХХ століття внесли певні корективи у діяльність закладу, але педагогічний колектив працював над удосконаленням виробничих процесів для якісної підготовки молодих спеціалістів, зберіг навчально-матеріальну базу і довів свою відданість професії та училищу.
Навчальний заклад декілька разів був реорганізований. Перша реорганізація відбулася у 2002 році: із СПТУ № 16 у Сумський професійний ліцей, згідно з наказом Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 27.12.2002, №462.
Розуміючи важливість інновацій у виробничий сфері заключаються у 2003 році з Обласним центром зайнятості договори на підготовку робітничих кадрів з професій «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Маляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Електрогазозварник», «Кухар», «Кондитер», «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів». Співпраця була плідною і щороку заклад додатково надавав освітні послуги більше 150 громадянам.
Значний вклад у формування професійних компетенцій через підготовку та перепідготовку робітників будівельної галузі, учнів, педагогів здійснює Міжрегіональний тренінговий центр інноваційних технологій у будівництві компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)», що відкрився першим в Україні на базі училища у 2003 році. На базі закладу у жовтні 2008 року спільно з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна), за підтримки МОН України, було проведено Всеукраїнський тренінг «Майстер-курс «Церезіт» з теми «Декоративне опорядження поверхонь полімерцкментними штукатурками», участь в якому взяли представники більше 30 навчально-практичних центрів та закладів П(ПТ)О.
У 2011 році компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» вручила колективу училища відзнаку «Лідер проекту «Хенкель Академія».
Також училище розпочинає співпрацю у 2003 році з Сумським державним педагогічним інститутом ім. А.С. Макаренка. Отримавши робітничі професії «Гувернер», «Охоронник», випускники мали змогу навчатися на пільгових умовах на факультетах інституту: соціально-гуманітарному, фізичної культури.
Друга реорганізація училища відбулася у 2007 році: з Сумського професійного ліцею в ДПТНЗ «Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти інноваційних технологій м. Суми» згідно з наказом Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 29.04.2007, № 303.
З 2009 року в училищі запроваджено навчання учнів з особливими освітніми потребами з використанням елементів інклюзивного навчання для здобуття професійних кваліфікацій будівельних професій.
З вересня 2012 року змінено тип навчального закладу на державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище», наказ від 06.09.2012 № 628-ОД.
У жовтні 2012 року на базі закладу відкривається навчально-практичний будівельний центр з впровадження інноваційних технологій у будівництві (наказ від 15.06.2012, № 212). Це дало можливість використати значні кошти на удосконалення навчально-матеріальної бази професій, осучаснення освітнього процесу комп’ютерною технікою, оновлення актової зали, холів, кабінетів закладу.
Підготовка, перепідготовка фахівців через центр здійснюється за робітничими професіями будівельного профілю: Штукатур, Маляр, Лицювальник-плиточник, Монтажник гіпсокартонних конструкцій, Монтажник-складальник металопластикових конструкцій, Монтажник систем утеплення будівель.
З 2012 року вивчаються шляхи співпраці з навчальними закладами Польщі, а у 2016 році укладено договір з вищим навчальним закладом «Вища школа агробізнесу» міста Ломжі.
У 2014-2015 рр. заклад освіти залучається до участі у німецько-українському проекті «Професійна освіта в будівельній галузі України» педагогів закладу.
У жовтні 2015 року в училищі за програмою німецько-українського проекту організовано курсову підготовку 22 осіб за темою «Гіпсокартонні вироби».
Училище стає постійним учасником Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади» та Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті», неодноразово отримує дипломи за активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти.
Протягом 2019-2022 року заклад реалізував інноваційні проекти і результат – відкриття – 4 навчально-практичних центри: з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» за технологіями ТДВ «СІНІАТ», з професій «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування», з технології монтажу гіпсокартонних конструкцій та Центр кар’єри (2019). У 2022 році відкрито навчально-практичний центр з професій «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів». Навчально-практичні центри – це сучасні виробничі технології, матеріали і обладнання, що дозволяють здобувачам освіти закладу формувати професійні компетентності відповідно до євроінтеграційного напрямку розвитку економіки країни.
Заклад освіти заслужено входить до сотні провідних професійних (професійно-технічних) закладів України і нині примножує позитивний імідж Сумщини в Україні і світі.
На порозі свого ювілею Сумське міжрегіональне вище професійне училище через воєнні дії агресора (авіоналіт) 05 березня 2022 року мав пошкодження цілісності майнового комплексу закладу освіти. Протягом року пошкодження відновлено за кошти резервного фонду державного бюджету.
А через влучання ракети рф 29 липня 2023 року в заклад була зруйнована значна частина будівель закладу та завдано значних психоемоційних травм працівникам училища та мешканцям гуртожитку і будинку, що знаходиться на території закладу.
Спільними зусиллями колективу закладу, волонтерів, громадських організацій, небайдужих мешканців міста прибрано територію, законсервовано тенами пошкоджені вікна, закритий доступ до пошкоджених кутів будівлі. Організовано роботу неушкоджених приміщень до початку нового навчального року.
Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» має ліцензії на підготовку робітничих кадрів за основними напрямками:
будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи («Штукатур», «Маляр», «Лицювальник-плиточник», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник-складальник металопластикових конструкцій», «Монтажник систем утеплення будівель», «Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій»);
професії загальні для всіх галузей економіки («Електрогазозварник»);
автомобільний транспорт («Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»);
громадське харчування («Кухар», «Кондитер»);
загальні професії електротехнічного виробництва («Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»).
12 вересня 2023 року Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» підписав меморандум про співпрацю із GIZ.
Участь в проєкті дозволить покращити передумови та умови для підвищення енергоефективності в Україні шляхом поглиблення обізнаності учнів закладу освіти та широких верств населення щодо питань термомодернізації будівель, у тому числі шляхом оцифрування та поширення навчальних курсів через платформу «Професійна освіта онлайн», куратором якої є Міністерство освіти і науки України.
Крім цього, буде здійснено підготовку нової генерації технічних фахівців в будівельній галузі, які володітимуть інноваційними рішеннями, зможуть застосовувати власні технічні знання, економічно обґрунтовувати свої навички.