ЗНАЙОМСТВО ІЗ ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОЄКТІ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Отже, розпочнімо знайомство із переможцями конкурсного відбору учасників проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, який реалізується Благодійним Фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Одним з п’яти переможців є Державний професійно-технічний навчальний заклад “Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти”. Він здійснює первинну професійну підготовку, професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці.

На базі ДПТНЗ “ДРЦПТО” можна отримати професії за напрямками:

будівельного спрямування:

(7141) Маляр

(7133) Штукатур, (7132) Лицювальник-плиточник, (7141) Маляр

(7212) Електрогазозварник, (7212) Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

(7139) Опоряджувальник будівельний

(7129) Монтажник систем утеплення будівель

(7233) Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації

(7233) Слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації

(7136) Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування

автомобільного транспорту:

(7231) Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

громадського харчування:

(7412) Кондитер

(5122) Кухар

(7412) Тістороб

(7412) Пекар

У 2018 році в Центрі створено матеріальну базу та проліцензовано професію для підготовки робітників “Монтажник систем утеплення будівель”, а вже у 2020 році закладу надійшла пропозиція від Міністерства освіти і науки України прийняти участь у реалізації проєкту “Реформи у сфері енергоефективності в Україні”, завдяки чому 4 педагога та 5 здобувачів освіти отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.

З 20 березня по 30 червня 2020 року – в рамках проєкту “Термомодернізація і утеплення фасадів будівель: через навчання до енергоефективності в Україні” було розроблено практичний курс “Передові системи термомодернізації будівель і споруд” з професії “Монтажник систем утеплення будівель”. Навчальний посібник розміщено на сайті МОН України “Онлайн-ресурси для студентів профтехів”.

У 2021 році заклад переміг у конкурсі на участь в реалізації освітньої програми “Передові системи термомодернізації будівель і споруд”. Підписано Меморандум про взаєморозуміння з компанією GIZ. По закінченню навчання 24 здобувача освіти отримали сертифікати.

У вересні 2021 року 2 викладача та 1 майстер в/н підвищили кваліфікацію на курсах в м.Київ.

Протягом жовтня-листопада 2022 року педагогічний колектив прийняв участь у навчально-практичних тренінгах за короткостроковою навчальною програмою “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для ЦПТО ДЦЗ та закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні-2022”, що здійснюються в рамках реалізації проєкту “Підвищення спроможності Державної служби зайнятості та інших стейкхолдерів в питаннях підготовки висококваліфікованих спеціалістів у сфері енергоефективності”, який реалізується ГО “Міжнародна фундація розвитку” в рамках проєкту технічного співробітництва. Так, з 24 по 28 жовтня 2022 року темою вказаних тренінгів були “Особливості впровадження в освітній процес технологій та матеріалів для термомодернізації будівель і споруд при застосуванні технології “ТЕРМОС”, а з 31 жовтня по 4 листопада 2022 року – “Особливості впровадження в освітній процес сучасних енергоефективних технологій і матеріалів за короткостроковою навчальною програмою “Монтажник віконних та дверних конструкцій” для закладів П(ПТ)О”. З 7 по 11 листопада 2022 року відбулися тренінги щодо “Особливостей впровадження в освітній процес сучасних енергоефективних технологій і матеріалів за короткостроковою навчальною програмою “Монтажник пласких дахів”.

Наразі заклад приймає участь в проєкті “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, що реалізується Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

В рамках цього проєкту передбачена комплексна термомодернізація фасаду навчального закладу, а саме встановлення металопластикових конструкцій (вікон) та утеплення фасаду за системою “ТЕРМОС”. Крім цього, участь в проєкті надасть можливість набути додаткові компетентності здобувачам освіти та сприятиме вдосконаленню знань, навичок, умінь останніх з теоретичної та практичної підготовки в рамках