ПРОДОВЖУЄМО ЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОЄКТІ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Ще одним переможцем конкурсного відбору для участі в проєкті “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності” став державний навчальний заклад “Запорізьке вище професійне училище”.

ДНЗ “Запорізьке ВПУ” веде свою історію з 1948 року. 2023 рік ювілейний – училищу виповнюється 75 років.

Основним завданням училище визначає підготовку кваліфікованих робітників з широкого спектру професій будівельного, художнього та економічно-адміністративного напряму. Актуальними на сьогодні є підготовка за професіями будівельного напряму:

маляр,

штукатур,

лицювальник-плиточник,

монтажник гіпсокартонних конструкцій,

муляр.

Потужна матеріально-технічна база ДНЗ “Запорізьке ВПУ” дозволяє забезпечувати високий професіоналізм випускникам. Тільки за останній рік введено в експлуатацію нові майстерні для підготовки з професій “Монтажник гіпсокартонних конструкцій”, “Агент з організації туризму”, отримано ліцензії на підготовку за трьома новими робітничими професіями.

Здобувачі освіти училища неодноразово посідали призові місця у конкурсах професійної майстерності: 1 місце у обласному та 4 на Всеукраїнському етапі конкурсу фахової майстерності з професії “Маляр” (2019 рік); 2 місце у Регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine-2019 з компетенції “Муляр”.

Також необхідно зазначити, що ДНЗ “Запорізьке ВПУ” є флагманом Запорізької області у напрямку забезпечення інклюзивної професійної освіти. У 2022/2023 навчальному році загальна кількість здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, що навчаються у шести інклюзивних та одній спеціальній групі, становить 25 осіб. У 2018 році заклад освіти переміг у конкурсі соціальних ініціатив “Ми – це місто” з проєктом “Інклюзивна професійна освіта” та отримав змогу придбати спеціальне обладнання для забезпечення доступності освіти.

З травня 2021 року ДНЗ “Запорізьке ВПУ” бере активну участь у проєкті “Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні”, що реалізується німецьким товариством GIZ за сприяння МОН України. В рамках програми в підготовку кваліфікованих робітників будівельних професій імплементовані додаткові компетентності, часткові кваліфікації у сфері енергоефективного будівництва за напрямками “Передові системи термомодернізації будівель і споруд”, “Монтажник віконних та дверних конструкцій”, Монтажник пласких покрівель”.

Як результат: 7 педагогічних працівників пройшли перепідготовку та отримали сертифікати. За матеріалами, отриманими в рамках проєкту, спеціалістами училища розроблено відповідні дистанційні інтерактивні навчальні курси за зазначеними короткотерміновими програмами.

У 2023 році заплановано долучити до короткотермінового навчання осіб з числа дорослого населення, у т.ч. ВПО.

Наразі заклад став одним з переможців конкурсу на участь в проєкті “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, що реалізується Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

29.10.2022 вибуховою хвилею зруйновано вітринне скло входу до навчального корпусу; внаслідок деформації віконних рам, відбулася часткова руйнація скління вікон на центральному та бічних фасадах навчального корпусу (ступінь руйнування 41,8 м2, що складає 8%). В рамках проєкту заплановано здійснити заміну зруйнованих конструкцій вітрини та вікон на центральному фасаді, часткове утеплення лицьового фасаду навчального корпусу.

Крім цього, завдяки участі в проєкті буде забезпечено процес практичної підготовки за короткотерміновими програмами матеріалами, засобами підмощування та індивідуального захисту. Майстерні та навчальний клас, задіяні у підготовці за короткотерміновими навчальними програмами, будуть оснащені новими меблями, обладнанням та інструментом.