НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі” закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”.

ДЕНЬ І

Заклади П(ПТ)О – учасники проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, який здійснюється Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини, долучились до навчально-практичних тренінгів “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі”.

Програма тренінгів складалась із п’яти навчально-практичних тренінгів, кожен з яких було присвячено окремому напрямку термомодернізації.

16 січня 2023 року відбувся тренінг на тему: “Монтаж світлопрозорих конструкцій”. Доповідач – Юрій Буткалюк, Товариство з обмеженою відповідальністю “Века Україна”.

Тренінг було розпочато, перш за все, з ознайомлення присутніх із правовою базою, на підставі норм якої здійснюється діяльність із Монтажу світлопрозорих конструкції. Це є ДСТУ – Н Б В.2.6 – 146: 2010 Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проєктування й улаштування вікон та дверей, а також ДСТУ EN 14351- 1:2020 Вікна та двері. Вимоги. Частина 1. Вікна та зовнішні двері (EN 14351 – 1: 2006 + А2: 2016, IDT). Згідно із згаданих документів, монтаж – це є ТЕПЛИЙ МОНТАЖ або так званий СТАНДАРТНИЙ МОНТАЖ.

Було розкрито специфіку проведення монтажних робіт, починаючи від визначення особливостей точок кріплення з урахуванням зовнішніх факторів, опору теплопередачі тощо, та закінчуючи показниками самих монтажних конструкцій такими як водонепроникність, вітропроникність, звукоізоляція (з поділом на відповідні класи).

Крім цього, спікером було запропоновано розглянути схеми монтажу, що використовуються фахівцями ТОВ «Века Україна», з метою практичного пояснення технічних нюансів процесу монтажу світлопрозорих конструкцій. Особливості вибору та встановлення підсилювачів, з’єднувачів, труб кріплення, віконних профілів, а також факторів, що впливають на їх монтаж – ось неповний перелік питань, що підіймались в цій частині тренінгу.

Окрему увагу в ході тренінгу було приділено питанням ізоляції та герметизації, а також надано практичні схеми проведення таких робіт. Окремої уваги заслуговує акцентування доповідачем уваги на практичних помилках та казусах, що трапляються під час процесу монтажу світлопрозорих конструкцій.

Після презентації було проведено Q&A сесію, під час якої слухачі мали змогу поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом. У якості зворотного зв’язку відбулося тестування слухачів.