НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ

“Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі” закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”.

ДЕНЬ V

20 січня 2023 року відбувся тренінг на тему: “Сучасні технології та матеріали для забезпечення термоізоляції внутрішніх комунікацій будівель і споруд”. Доповідач – Вадим Литвин, енергоаудитор МГО “Центр сприяння житловим та муніципальним реформам”.

Тренінг було поділено на дві частини, перша з яких була присвячена «Загальним питанням енергоефективності будівель», оскільки саме розуміння сутності, мети та завдань термомодернізації будівель призводить до правильного сприйняття необхідності термоізоляції внутрішніх комунікацій споруд. Розглянуто питання особливостей будівель з точки зору енергоспоживання:

огороджуючі конструкції (стіни, вікна, двері, дах, підлога);

інженерні системи (тепло-, електро-, водо-, газопостачання, освітлення, вентиляція, кондиціонування);

мешканці, відвідувачі, персонал.

Зауважено, що саме поєднання цих складових забезпечить стале користування та енергоефективність будівлі.

Наступна частина тренінгу присвячена суто термоізоляції внутрішніх комунікацій. Так, зокрема, зазначено наступні функції технічної теплоізоляції: зменшення тепловтрат, запобігання опікам, зниження температури в технічних приміщеннях, запобігання утворенню конденсату у трубопроводах холодного водопостачання та системах кондиціонування.

Було роз’яснено на прикладах порядок виконання наступних робіт:

теплоізоляція

монтаж теплотрас

монтаж систем кондиціонування

Окрему увагу приділено дотриманню техніка безпеки та використанню захисних засобів під час роботи із небезпечними матеріалами, наприклад, із мінеральною ватою.

Після презентації відбулася Q&A сесія, під час якої слухачі змогли поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом. У якості зворотного зв’язку відбулось тестування слухачів.

Проєкт “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, здійснюється Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.