НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ

“Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі” закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”.

ДЕНЬ ІV

19 січня 2023 року відбувся тренінг на тему: “Енергоефективні технології та матеріали для утеплення фасадів будівель і споруд компанії “Хенкель Баутехнік. Україна”. Доповідач – Анатолій Величко, представник компанії “Хенкель Баутехнік. Україна”.

Тренінг присвячено питанням Фасадної ізоляції Ceresit – ефективному та надійному рішенню застосування енергоефективних технологій для утеплення фасадів будівель та споруд. Зазначені матеріали та технології виробляються за Європейськими стандартами та технічними умовами. Національна нормативна база застосування вказаних методів утеплення та теплоізоляції представлена ДБН В.26-33: 2018 від 1 грудня 2018 року «Конструкції зовнішніх стін з фасадною термоізоляцією. Вимоги до проєктування».

Питання фасадної теплоізоляції були висвітлені за допомогою ДСТУ Б.В.2.6-34:2008 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Класифікація і загальні технічні вимоги», що визначає класифікацію фасадної теплоізоляції за конструктивними ознаками. Також було приділено увагу системі фасадної теплоізоляції Ceresit із застосуванням мінераловатних плит, а також процедурі утеплення за допомогою матеріалів Ceresit.

Обговорено зміст ДСТУ – Н Б.В.2.6 – 212:2016 «Настанова з виконання робіт із застосуванням сухих будівельних сумішей» щодо особливостей застосування штукатурних сумішей та штукатурного покриття. Визначені основні різновиди декоративних штукатурних сумішей Ceresit та їх відмінності:

полімерцементних;

силіконових;

акрилових;

силікон-акрилових мозаїчних;

силікон-силікатних.

Наступним пунктом обговорення під час тренінгу було питання фасадних та інтер’єрних фарб, а також обставин, на які слід звертати увагу під час їх вибору. Окреслено технічні переваги фарб Ceresit, зокрема, стійкість до ультрафіолету та гідрофобність на практичних прикладах.

Окрему увагу було приділено питанням державного архітектурно-будівельного контролю як сукупності заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проєктувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Особливості здійснення такого контролю визначено Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 2011 року.

Q&A сесія, під час якої слухачі мали змогу поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом, та тестування слухачів стали завершальним етапом тренінгу.

Проєкт “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, здійснюється Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.