НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі” закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”.

ДЕНЬ ІІІ

Заклади П(ПТ)О, які є учасниками проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, що здійснюється Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини, долучились до навчально-практичних тренінгів “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд”.

18 січня 2023 року серія тренінгів продовжилась навчально-практичним заняттям на тему: “Особливості здійснення термомодернізації будівель і споруд при застосуванні технології “ТЕРМОС”. Доповідач – Володимир Горбач, консультант-технолог ТОВ “ЦІТ “Дніпро”.

Доповідь було розпочато із пояснення сутності та мети застосування технології «ТЕРМОС» при здійсненні термомодернізації будівель та споруд. Основними рисами, які вигідно відрізняють теплоізоляційні матеріали, що застосовуються при впровадженні технології «ТЕРМОС», є:

низька теплопровідність;

низька постійна вологість;

паропроникність;

морозостійкість;

екологічно чистий матеріал;

біостійкість – стійкість до грибків та плісняви;

висока звукоізоляція;

високий термін ефективної експлуатації – 100 років.

Названі властивості притаманні такому матеріалу як полістиролбетон, що на сьогоднішній день ефективно використовується у термомодернізації фасадів споруд та будівель. Він пройшов тестування та лабораторні дослідження, що було на прикладі продемонстровано слухачам тренінгу під час наочного експерименту.

Під час тренінгу було детально обговорено та продемонстровано на практиці процес використання полістеролбетону при утепленні фасадів будівель та споруд. Зазначено, які допоміжні матеріали використовуються під час монтажу: дистанційні маяки та профілі, ґрунтовки та клейові суміші для кріплення, допоміжні інструменти.

Доповідач також продемонстрував особливості застосування технології «ТЕРМОС» на фасадах багатоповерхових будинків, одно- та двоповерхових будинках, будинках із дефектом стін, будинках, які потребували теплоізоляції з нуля та додаткового утеплення.

Після презентації було проведено Q&A сесію, під час якої слухачі мали змогу поставити запитання, отримати відповіді та обмінятися досвідом. У якості зворотного зв’язку відбулося тестування слухачів.