ЛЮБОТИНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ – ЩЕ ОДИН ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ НА УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Історія ліцею розпочинається з 1934 року. І майже дев’яносто років заклад готує кваліфікованих робітників для залізниці, а точніше для регіону, який обслуговує регіональна філія “Південна залізниця” АТ “Укрзалізниця”.

Прийом здобувачів освіти на первинну професійну підготовку здійснюється за регіональним або державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти та базової середньої освіти; на професійно-технічне навчання – за договорами за рахунок фізичних або юридичних осіб.

У ліцеї здобувачі освіти отримують професії залізничного напряму:

Слюсар з ремонту рухомого складу

Помічник машиніста тепловоза

Помічник машиніста електровоза

Помічник машиніста електропоїзда

Провідник пасажирського вагона

Касир квитковий

Касир товарний (вантажний)

У закладі освіти створено потужну сучасну матеріально-технічну базу: усі кабінети обладнані комп’ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет; у кабінетах загальноосвітньої підготовки є сучасне мультимедійне обладнання. Кабінети професійної підготовки відповідають вимогам стандартів П(ПТ)О для підготовки кваліфікованих робітників з професій.

Протягом п’яти років поспіль за рейтингом ліцей входить у п’ятірку найкращих закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області. Педагогічний та учнівський колективи беруть активну участь у заходах різних рівнів та отримують високі результати. Так, колектив ліцею бере участь у щорічних заходах в межах Міжнародної виставки “Інноватика в сучасній освіті” та “Сучасні заклади освіти”. Роботи, представлені в номінаціях, отримують позивний відгук та нагороджені золотими і срібними медалями.

Заслуговує на увагу той факт, що з 2017 року заклад впроваджує в освітній процес дуальну форму здобуття освіти.

Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту є учасником міжнародних програм та підвищень кваліфікації. У 2021 році за погодженням із представниками базового підприємства “Моторвагонного депо Люботин” регіональної філії “Південна залізниця” ліцей подав заявку на участь у проєкті “FUTURE PROFI” з упровадження навчальних програм із енергоефективності “Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні” у закладах П(ПТ)О України. За результатами відбору ліцей став учасником проєкту та відповідно до підписаного Меморандуму між ЛПЛЗТ та німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у робочий навчальний план з підготовки кваліфікованих робітників на основі повної загальної середньої освіти з професії “Слюсар з ремонту рухомого складу” впроваджено додаткову компетентність “Ізолювальник з термоізоляції”.

Перед початком впровадження додаткової компетентності три педагогічні працівники підвищили кваліфікацію з питань енергоефективності у листопаді 2021 року в м. Києві. Крім цього, в рамках впровадження короткотривалої програми “Ізолювальник з термоізоляції” створено навчальну дільницю в межах майстерні, для якої виготовлено 4 демонстраційних стенди, придбано нове обладнання та витратні матеріали. Для теоретичної підготовки розроблені інструкційні картки до лабораторних робіт; презентації “Конструкторські матеріали”, “Ізоляційні матеріали”; підсумкове тестування у програмі My Test, інтерактивні вправи в програмі LearningApps, навчальні кейси до занять з виробничого навчання тощо.

Зусиллями Директорки ліцею Агєєвої О.О. та майстра виробничого навчання Яловенка Ю.К. в межах інформаційного вебінару “Досвід та перспектива впровадження короткотривалих навчальних курсів у сфері енергоефективності у закладах П(ПТ)О”, організованого німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), було впроваджено короткострокову навчальну програму “Ізолювальник термоізоляції” в освітній процес ліцею (червень 2022 р.).

Наразі заклад став одним з переможців конкурсу на участь в проєкті “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, що реалізується Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

В результаті двох ракетних ударів у ніч з 19 на 20 червня 2022 року на 100% зруйнований навчальний корпус, у якому розміщувалось 80% навчальних кабінетів, що були обладнані сучасною мультимедійною технікою. Частково зруйновані навчальні майстерні – частина стіни, частина покрівлі, вибиті вікна, двері. Пошкоджений навчальний корпус, де були розташовані: навчальні кабінети, спортивна та актова зали, бібліотека, методичний кабінет. Вибуховою хвилею вибиті вікна та двері. У гуртожитку ліцею пошкоджені вікна та потребують заміни двері.

Саме участь Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту у вищезазначеному проєкті надає можливість запровадити в закладі освіти короткострокові навчальні програми: “Монтажник віконних і дверних конструкцій” та “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд”.

Педагогічні працівники, які задіяні у впровадженні короткострокових програм, вже підвищили кваліфікацію шляхом стажування на базі ТОВ “ПРОМБУД-Д” та прослухали додаткові онлайн-курси щодо вдосконалення професійних компетентностей з монтажу світлопрозорих конструкцій за європейськими стандартами компанії REHAU.

Відпрацювання ж практичних навичок буде проходити за принципом “Learning by doing” (навчатись працюючи) на об’єктах, які зазнали пошкоджень. Заміна, монтаж віконних та дверних конструкцій в пошкодженому навчальному корпусі надасть можливість його подальшого використання в освітньому процесі, а в гуртожитку – покращить умови проживання внутрішньо переміщених осіб та здобувачів освіти.