HАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ТРЕНІНГИ

“Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі” закладів П(ПТ)О – учасників реалізації проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”.

ДЕНЬ ІІ

Учасники проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, який здійснюється Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини, долучились до навчально-практичних тренінгів “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” для слухачів курсів “Енергоефективні вікна та двері”, “Утеплення фасадів”, “Пласкі покрівлі”. До уваги слухачів було представлено Програму тренінгів, що складалась із п’яти навчально-практичних тренінгів, кожен з яких було присвячено окремому напрямку термомодернізації.

17 січня 2023 року проведено тренінг на тему: “Технології монтажу вікон REHAU”. Доповідач – Володимир Мудрак, Товариство з обмеженою відповідальністю “REHAU”.

Презентація спікера почалась з визначення правової бази та технічних норм, якими регулюються питання монтажу віконних конструкцій. Як і в попередній день було названо два документи, що регулюють цей процес: ДСТУ – Н Б В.2.6 – 146: 2010 Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проєктування й улаштування вікон та дверей, а також ДСТУ EN 14351- 1:2020 Вікна та двері. Вимоги. Частина 1. Вікна та зовнішні двері (EN 14351 – 1: 2006 + А2: 2016, IDT).

Наступним кроком доповідача була постановка питання «А ЯК МАЄ БУТИ, ЩОБ ВІКНА НЕ «ПЛАКАЛИ?», на яке і було надано відповідь у першій частині тренінгу. Доповідач зазначив фактори, які впливають на успішність монтажу, а саме: позицію вікна, вологість, регулярну вентиляцію, температуру на вікні та тип опалення.

Крім цього, було визначено технологічні особливості монтажу, а також супутні питання, що також впливають на якість встановлених віконних конструкцій:

доставка вікон на об’єкт;

цілісність та правильність пакування;

транспортування вікон;

зберігання вікон на об’єкті в сухих та вентильованих приміщеннях;

демонтаж старих вікон;

підготовка до монтажу нових віконних конструкцій, в т.ч. ЄВРОМОНТАЖ – ПРАВИЛЬНИЙ МОНТАЖ ВІКОН;

безпечність віконних конструкцій;

Питання кріплень, монтажних стрічок та матеріалів, які використовуються для монтажу віконних конструкцій, відео матеріали щодо обмазочних ізоляцій та безліч інших технічних моментів було обговорено з представником ТОВ “REHAU” під час Q&A сесії та обміну досвідом. Наприкінці сесії відбулося тестування слухачів.