ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ БУДІВЕЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» – П’ЯТИЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ НА УЧАСТЬ В ПРОЄКТІ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Історія навчального закладу почалася в 1997 році з ліквідації трьох професійно-технічних навчальних закладів будівельного профілю, на базі яких шляхом об’єднання був створений ДЕРЖАВНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ “ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ № 2 МІСТА ХАРКОВА”. У 2016 році Центр перейменований на ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД “РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ БУДІВЕЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ”(далі ДНЗ “РЦПО БТ ХО”).

В закладі професійної освіти здійснюється підготовка за професіями:

Штукатур;

Монтажник гіпсокартонних конструкцій;

Муляр;

Електрозварник ручного зварювання;

Електрогазозварник;

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;

Маляр.

Реставратор декоративно-художніх фарбувань;

Лицювальник-плиточник;

Слюсар з ремонту автомобілів;

Водій автотранспортних засобів (категорія “С”);

Секретар керівника (організації, підприємства, установи);

Офісний службовець;

Квітникар;

Озеленювач;

Флорист;

Перукар (перукар-модельєр);

Манікюрник;

Візажист.

У 2006 році базі ДНЗ “РЦПО БТ ХО” відкрито Регіональний навчально-практичний будівельний центр за технологіями фірми “КНАУФ”, де здійснюється підготовка, стажування, перепідготовка та підвищення кваліфікації за професією “Монтажник гіпсокартонних конструкцій”, “Муляр”, “Маляр” учнів, студентів вищих закладів освіти будівельного напрямку, представників будівельних організацій, майстрів виробничого навчання регіону та інших областей України. По завершенню слухачі отримують сертифікат міжнародного зразка від компанії КНАУФ.

У 2014 році відкрито навчально-практичний будівельний центр за технологіями фірми “TRIORA”, де також здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітників за професіями “Штукатур”, “Маляр”.

Представники компаній не тільки проводять семінари і майстер-класи, а й беруть безпосередню участь у навчанні молоді, у проведенні кваліфікаційних екзаменів, контролюють якість виконання робіт при застосуванні матеріалів фірм виробників будівельних матеріалів.

Колектив ДНЗ “РЦПО БТ ХО” проводить величезну роботу щодо створення сучасних електронних засобів навчання – електронних посібників: “Технологія та матеріалознавство кам’яних робіт”, “Монтажник гіпсокартонних конструкцій”, “Технологія зварювального виробництва”, які мають гриф Міністерства освіти і науки України.

В 2018 році до проєкту створення навчально – практичного центру на базі закладу приєдналося Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) і додатково залучило зі своєї сторони 100 тис. євро. Як результат, за підтримки і допомоги Фонду ім. Е.Щьока на базі старих майстерень створено найсучасніший навчально-практичний центр з підготовки робітничих кадрів з професій “Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань”, обладнаний комп`ютерною та мультимедійною технікою, забезпечений набором професійного інструменту, будівельними матеріалами компаній Caparol та Dinova. В ході реалізації цього проекту реконструйовано 1500 м2 майстерень.

Зауважимо, що в Центрі збільшено контингент здобувачів освіти з числа дітей з особливими освітніми потребами (вадами слуху) шляхом формування нових навчальних груп за інтегрованими спеціальностями “Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур”, “Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Столяр будівельний”, “Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник. Візажист”.

В планах на майбутнє реконструкція виробничих майстерень і лабораторій з професій “Монтажник гіпсокартонних конструкцій”, “Квітникар. Озеленювач”, “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”, а також лабораторії “Будівельні матеріали”.

Заклад тісно співпрацює з Харківським національним університетом будівництва та архітектури, Українською інженерно-педагогічною академією, Державним вищим навчальним закладом “Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну”, Харківським індустріально-педагогічним коледжем імені В.І. Вернадського, студенти яких проходять на базі Центру практику та отримують робітничі професії.

24 лютого 2022 року Державний навчальний заклад “Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області” терміново проводив евакуаційні дії, пов’язані зі збройною агресією Росії, введенням військового стану на території України. В результаті бомбових ударів постраждали всі три навчальні корпуси і три гуртожитки. Найбільш руйнівних дій завдав закладу обстріл 5 липня 2022 року, в результаті якого нанесені суттєві пошкодження навчальному корпусу та навчально-виробничим майстерням, а саме: дах, вікна, двері, гаражні ворота, автотранспорт. Крім того, вибуховою хвилею вибило віконне скло в гуртожитках та в одному з навчальних корпусів.

Наразі заклад є одним з учасників проєкту “Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності”, що реалізується Благодійним фондом “Людина” у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

В рамках реалізації вищезазначеного проєкту планується встановлення віконних блоків і дверей замість зруйнованих, утеплення майстерень з метою забезпечення комфортних умов для навчання учнів, ремонт покриття даху на навчальному корпусі.

Крім цього, запровадження в закладі освіти короткострокових навчальних програм: “Монтажник віконних і дверних конструкцій” та “Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд” дасть можливість забезпечити громаду м.Харкова робочими кадрами, які відбудують місто та забезпечать комфортні умови проживання.